Jak vytvořit facebook skupinu?

Na Facebooku existují v zásadě tři různá místa, přes něž proudí veškeré informace. Asi vás nepřekvapí, že v pomyslném žebříčku sledovanosti jasně vede sekce obsahující příspěvky vašich přátel.

Kromě ní však na této sociální síti nalezneme další 2 informační kanály:

  • kde administrátor sdílí obsah se svými fanoušky
  • v nichž všichni komunikují mezi sebou. Zakladatelé zde hrají roli spíše moderátorů než hlavních přispěvatelů

A právě o skupinách, konkrétně o jejich vytváření, si nyní povíme.

Stejně jako v případě firemního profilu, pro založení nové komunity se neobejdeme bez účtu na Facebooku. Pokud jej tedy ještě nemáte, přejděte na registraci a postupujte podle instrukcí.

Teprve poté pokračujte následujícími kroky:

  • jděte na úvodní stránku. Jestliže nejste nalogováni, přihlaste se
  • nasměrujte pohled do horního menu
  • z nabízených možností vyberte novou skupinu

Objeví se formulář, jenž vás požádá o několik údajů. Nejdůležitější z nich, název skupiny, možná nezní nijak komplikovaně. Zkuste o něm však trochu zapřemýšlet a přijít s nápadem, který zaujme na první pohled. Je totiž důležité si uvědomit, že existují tisíce a tisíce dalších komunit. Ve chvíli, kdy se uživatel rozhoduje, do které z nich se zapojí, má obrovský výběr. Z tohoto důvodu se vhodně zvolené jméno stává skvělým pomocníkem, díky němuž počet členů narůstá o poznání rychleji.

Dále vám systém umožní přidat do skupiny některé z přátel. Pravděpodobně budete cítit nutkání jich vybrat co nejvíce, možná všechny. Nezapomeňte však na to nejpodstatnější. Vytváříte prostor, v němž se budou setkávat lidé s nějakým společným zájmem. Z tohoto důvodu byste měli přidávat jen ty, o nichž se domníváte, že by mohli mít chuť se aktivně podílet na tvorbě společného obsahu.

Poté narazíte na dotaz, zdali preferujete skupinu vytvořit jako veřejnou, uzavřenou nebo tajnou. Rozhodněte se pro jednu z těchto možností a odešlete registrační formulář.

Systém vytvoří novou komunitu během okamžiku. Vás čekají poslední kroky. Měli byste nahrát profilovou fotografii, ideálně takovou, jež by byla dostatečně atraktivní na to, aby zaujala uživatele, kteří budou procházet seznam skupin a rozhodovat se, do kterých z nich se zapojí.

Následně zadejte její popis a přejděte k nastavení. Zde naleznete mraky možností, jak ji přizpůsobit k obrazu svému.

Lukáš Rydval
IČ: 06718248
Bankovní účet: 
224898091/0600

envelopephone-handsetcross